Pro Design
ProDesign
home Strona główna Wydarzenia Konkursy MEBLO-ZABAWKA czyli jak połączyć dziecięcy mebel z zabawą a zabawkę z dodatkową funkcją

Wydarzenia - Konkursy

Pierwsza nagroda - Ola Mirecka

MEBLO-ZABAWKA czyli jak połączyć dziecięcy mebel z zabawą a zabawkę z dodatkową funkcją

styczeń 2009

Firma Vox Industrie S.A. właściciel marki Meble VOX stanowi część Grupy Kapitałowej Vox. Istnieje na rynku od 1990 roku i należy do czołówki producentów mebli w Polsce. Początki firmy wiążą się z produkcją mebli dziecięcych. Rozwój i zdobycie silnej pozycji w branży był możliwy dzięki pasji związanej z projektowaniem i wzornictwem. Projekty mebli opierają się na najnowszych wzorach światowego designu, co w połączeniu ze szczególną dbałością o funkcjonalność, długą tradycją w produkcji mebli i zaawansowaną technologią, składa się na wyjątkowość mebli VOX. Firma Meble Vox produkuje również meble dziecięce a od 2009 roku postanowiła rozszerzyć swoją ofertę również o inne elementy najbliższego otoczenia dziecka.

Zobacz galerię zdjęć

Na zlecenie firmy Meble Vox (marka Baby Vox), spółka ProDesign zorganizowała w styczniu tego roku konkurs na "meblo-zabawkę". To odpowiedź na dominujące w Polsce i Europie plastikowe, niekiedy niebezpieczne dla Dzieci zabawki z Chin. Ponieważ Vox specjalizuje się w produkcji mebli z materiałów naturalnych, podjęto próbę zaprojektowania przedmiotów przyjaznych i rozwijające Dzieci w wielu od 3 lat wzwyż.

Do konkursu zostało zaproszonych 5 profesjonalnie działających na rynku polskim grup projektowych oraz 15 studentów z jednej z najlepszych pracowni ASP w Warszawie pod kierunkiem znanego i docenianego w Europie designera Tomka Rygalika.

Uczestnicy zapoznali się z Briefem a następnie zostali zaproszeni na szkolenie do siedziby firmy Vox, podczas którego omówiono każdy punkt briefu, przekazano niezbędne informacje technologiczne oraz udzielono odpowiedzi na wszystkie wątpliwości i pytania designerów.

Projektanci mieli miesiąc czasu na przygotowanie od jednego do trzech projektów. Nadesłane i zaprezentowane projekty przerosły oczekiwania inicjatorów konkursu. Dlatego też jury postanowiło wyłonić więcej niż tylko 3 zwycięzców. Poza tymi, wyróżniono również dwie inne prace, a 3 następne są kontynuowane i dopracowywane przez projektantów i technologów Meble Vox.

W skład jury, poza osobami z ramienia meble Vox, wchodził również Tomek Rygalik: znany na świecie i w Polsce projektant. Jego prace były prezentowane w galeriach i na wystawach w Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku, Monachium, Walencji i Tokio. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród. Projektuje dla firm w różnych branżach, m.in. firm Moroso, Artek i Heal's.

Za wyróżnione i wygrane projekty przewidziane były nagrody pieniężne oraz prototypowanie i wdrożenie projektu do produkcji przez firmę Meble Vox.

 

Efekty konkursu:

I Nagroda
Ola Mirecka

II Nagroda
Franziska Mueller

III Nagroda
Rozalia Lenartowicz oraz Zuzanna Wachowiak

III Nagroda
Marta Wycech

III Nagroda
Gosia Lipińska


Meblozabawka1
Meblozabawka2
Meblozabawka3
Meblozabawka4
Meblozabawka5
Meblozabawka6
Meblozabawka7
Meblozabawka8
Meblozabawka9
Meblozabawkapoduchy
   

Wróć

Dodaj artykuł do:

RSS RSS Pro Design
RSS Poleć znajomemu
RSS Drukuj stronę

Poleć stronę znajomemu

*
Prosimy obliczyć 5 plus 4.*
Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań