Pro Design
ProDesign
home Strona główna Wydarzenia Konkursy Projekt Nowy Folk Design nagrodzony za innowację

Wydarzenia - Konkursy

Aktualnoa

Projekt Nowy Folk Design nagrodzony za innowację

10.03.2010

W konkursie  „Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce" nagrody przyznano w następujących kategoriach: Inicjatywy społeczne, Kultura i Sztuka, Gospodarka i Biznes,

Nauka i Technika, Edukacja. Organizatorami tego wydarzenia było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). 

Komisja Europejska ogłosiła rok 2009 Europejskim Rokiem Kreatytwności i  Innowacji (ERKiI). Głównym celem Roku było uświadomienie wszystkim, że kreatywność i innowacja są kluczem nie tylko do gospodarczego, kulturalnego czy naukowego rozwoju regionów i krajów, ale też indywidualnego rozwoju każdego człowieka.

O projekcie Nowy Folk Design
Celem projektu Nowy Folk Design jest rozwój i promocja polskiego designu w oparciu o tradycyjne rzemiosła i sztukę ludową. Jest to możliwe dzięki przekazaniu wiedzy i umiejętności przedstawicieli ginących zawodów młodym projektantom, a tym samym włączenie ich osiągnięć do współczesnego wzornictwa. W długofalowym rozumieniu projekt ma szansę stać się przełomem w szukaniu tożsamości polskiego designu.

O konkursie „Pamiątka z Polski"

Zwycięzcą konkursu „Pamiątka z Polski" została Ola Szymańska i jej projekt „W rytmie folk". Drugą nagrodę otrzymał „Talerzyk" Oli Mireckiej, trzecią „Jakubki" Kariny Marusińskiej. Wyróżnienie jury konkursu przyznało „KukuRyczce" Rozalii Lenartowicz i Zuzanny Wachowiak, na wystawie pokazany będzie także „Pieróg" Basi Połczyńskiej. Autorem projektu „Nowy Folk Design" i fundatorem nagród w konkursie była spółka Pro Design, organizatorem wydarzenia Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, mecenasem konkursu marka Meble Vox. Finaliści otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 25 tysiące złotych. Firma Vox wdraża obecnie nagrodzone i wyróżnione projekty do produkcji.

Folk nag1
Folk nag2
Folk nag3
Folk nag4
Folk nag5
     

Wróć

Dodaj artykuł do:

RSS RSS Pro Design
RSS Poleć znajomemu
RSS Drukuj stronę

Poleć stronę znajomemu

*
Prosimy dodać 1 i 3.*
Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań