Pro Design
ProDesign
home Strona główna Wydarzenia Wystawy DUNE

Wydarzenia - Wystawy

Dune

DUNE

wrzesień 2009

W czasie Światowych Dni Innowacji 2009 w Starej Drukarni Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zorganizował w Starej Drukarni wystawę Daana Roosegaarde - Dune.

W czasach, gdy rozwiązania analogowe ustępują cyfrowym, Daan Roosegaarde tworzy interaktywne projekty umożliwiające zgłębienie dynamicznych relacji zachodzących pomiędzy architekturą, ludźmi i współczesną e-kulturą.W obszarze tych wzajemnych oddziaływań jego rzeźby tworzą sytuację 'namacalnej technologii high-tech', w której odwiedzający i przestrzeń publiczna stają się jednością.

Dune to interaktywny krajobraz, reagujący na ludzkie zachowanie. Tę mieszankę natury i technologii tworzą liczne włókna, które pod wpływem dźwięków i ruchu przechodzących osób emitują jasne światło. 'Dune' zainspirowana powieściami J.G Ballarda, dostrzega w przyszłości mozliwość wyjścia poza dotychczasowe ograniczenia ludzkiego ciała i dopasowania ich do otoczenia cyfrowego. 'Dune' pełni rolą mediatora, który przybliża architekturę zwiedzającym, w przestrzeni zbudowanej ze świata fizycznego i cyfrowego.

Najnowsze projekty artysty gościły na wielu światowych wystawach m.in. na Rotterdam City of Architecture, w Netheerlands Media Art Insitute. V2_, Tate Modern w Londynie, 'Microwave' w Honk Kongu, YCAM w Japonii i National Art Center w Tokyo.

Zdjęcia, filmy i artykuły na www.studioroosegaarde.net.

Dune2
Dune3
 

Wróć

Dodaj artykuł do:

RSS RSS Pro Design
RSS Poleć znajomemu
RSS Drukuj stronę

Poleć stronę znajomemu

*
Prosimy dodać 6 i 6.*
Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań