Pro Design
ProDesign
home Strona główna Wydarzenia Wystawy Pomysły przyszłości

Wydarzenia - Wystawy

Pomysły przyszłości

Pomysły przyszłości

wrzesień 2009

W czasie Światowych Dni Innowacji 2009 w Starej Drukarni Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zorganizował wspólnie z Politechniką Poznańską wystawę Pomysły Przyszłości.

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (PAIP) jest prężnie rozwijającą się organizacją pozarządową, działającą aktywnie od 2005r. PAIP inicjuje i wspiera nowe przedsięwzięcia biznesowe oparte na wiedzy i działaniach ich twórców.

W ramach wystawy "Pomysły przyszłości" PAIP zaprezentował ciekawe pomysły na innowacyjne rozwiązania stworzone przez społeczność akademicką Politechniki Poznańskiej:

  • CTS - system zarządzania i monitorowania flotą pojazdów, wykorzystujący technologię GPS i GSM
  • Intiner - system informacji pasażerskiej działający w telefonii komórkowej bez konieczności łączenia się z internetem oraz
  • CUP RedIT, HeartBIT, BirdWatch, SmartEducation, 2GetThere, en1EYEght, Ecopteron - finałowe projekty nagrodzone w prestiżowych konkursach Imagine Cup.

W trakcie wystawy przedstawiona została także inicjatywa studentów Politechniki Poznańskiej - Mały Inżynier, dzięki której w przystępny sposób tłumaczone są podstawowe prawa fizyki, chemii i robotyki (z użyciem programowalnych klocków Lego Mindstorm, wyposażonych m.in. w sensory światła, dźwieku, dotyku).

Wróć

Dodaj artykuł do:

RSS RSS Pro Design
RSS Poleć znajomemu
RSS Drukuj stronę

Poleć stronę znajomemu

*
Jaka jest suma 2 i 4?*
Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań