Pro Design
ProDesign
homeStrona główna Design Design Management Design Management

Design - Design Management

Design Management

Design Management (zarządzanie designem) to metodologia zarządzania firmą na wszystkich poziomach jej funkcjonowania:

  • operacyjnym - przy wdrażaniu nowych produktów,
  • taktycznym - opartym na budowaniu spójności firmy na różnych obszarach jej działania,
  • strategicznym - przy obieraniu strategii biznesowej opartej na designie.

Skutkiem zarządzania firmą w oparciu o design jest integracja takich obszarów jak produkt i produkcja, marketing i komunikacja, grafika, architektura, ekspozycja, z psychologią i socjologią = optymalne zaspakajanie potrzeb konsumenckich i kreowanie wyjątkowych doswiadczeń.

To metoda prowadząca do INNOWACJI, która odpowiada na rzeczywiste potrzeby użytkownika. A dobra innowacja = zysk dla firm!

Design Management jest brakującym ogniwem łączącym design i zarządzanie, dostarcza narzędzi i metod, które umożliwiają uczynienie z designu kolejnego zasobu, ułatwiającego innowacyjnym przedsiębiorstwom wzmocnienie konkurencyjności.

To niezbędna umiejętność umożliwiająca projektantom wkroczenie do świata biznesu i pełne wykorzystanie pojawiających się szans, dzięki zrozumieniu zachodzących w nim procesów, Menedżerom znajomość zasad Design Management pozwala na wzmocnienie konkurencyjności swoich firm przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych dotychczas w procesie projektowania.

Zarządzanie designem (design management) zyskało na wartości za sprawą przejścia ze strategii opartej na zdobywaniu przewagi kosztowej (cost leadership), poprzez przywództwo w dziedzinie jakości (quality leadership), aż do strategii ukierunkowanej na osiąganie maksymalnej skuteczności biznesowej (performance leadership).

Możesz nauczyć się Design Management w praktyce na innowacyjnych studiach menedżerskich DESIGN MANAGEMENT w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Więcej informacji »

Wróć

Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań