Pro Design
ProDesign
homeStrona główna Stara Drukarnia Stara drukarnia z nową nazwą i logo

Stara Drukarnia - Nowa nazwa i logo

Stara drukarnia z nową nazwą i logo

Concordia Design - tak będzie nazywać się powstające centrum designu przy ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu. Specjalnie dla tego miejsca powstało też logo, które ma być jednocześnie znakiem rozpoznawczym dla wszystkich organizowanych tu wydarzeń. Concordia, będzie inkubatorem przedsiębiorczości dla młodych firm z sektora kreatywnego, mieścić będzie przestrzeń konferencyjno-wystawową oraz specjalistyczny park technologiczny. Obecnie trwa remont budynku, a oficjalne otwarcie nastąpi w dniach 25-26 listopada br. Projekt Concordia Design jest realizowany przez spółkę Pro Design dzięki udziałowi własnemu i środkom unijnym.    

„Stworzyliśmy system komunikacji wewnętrznej obiektu i otwartą, dynamiczną identyfikację opierającą się na dwóch elementach: prostym jednobarwnym logo i niebieskiej linii przyjmującej dowolne kształty, określającej przestrzeń dla designu, a czasem tnącą go gwałtownie. Ta przestrzeń, rozmaicie interpretowana, wydaje się nam jednym z ważniejszych pojęć dla sztuki czy designu. Postanowiliśmy zatem dodać ją także w układzie typograficznym logo. I dodaliśmy kilka spacji w słowie DES IG N. Poszliśmy dalej i stworzyliśmy prosty system typograficzny dla różnych przestrzeni w Concordii Design: CONCORDIA TAS T E, CONCORDIA PRI N T, CONCORDIA KID S , wszystko z nieograniczoną przestrzenią dla kreatywności." - LENTOID soundesign/ autor identyfikacji wizualnej Concordia Design 

 

 

Remont Concordia Design

Zabytkowy budynek starej drukarni  - Concordia Design jest w remoncie od 1 czerwca ubiegłego roku. Ukończona została wymiana okien, dachu i prace konserwatorskie fasady na zewnątrz budynku. Obecnie trwa modernizacja wnętrza. Wszystkie prace remontowe przebiegają wg zaplanowanego harmonogramu. Z uwagi na zabytkowy charakter budynku projekt był konsultowany z miejskim konserwatorem zabytków. Bryła budynku nie została zmieniona, dzięki czemu Concordia Design zachowa swój charakter z przełomu XIX i początku XX wieku. Przetarg na wykonanie projektu architektonicznego wygrała  Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest Mostostal Warszawa oddział Poznań. Całkowity koszt projektu wyceniony jest na ponad 32,5 mln złotych, z tego 60% jest realizowanych z funduszy unijnych, reszta to wkład własny spółki Pro Design.

Rola Concordia Design

Concordia Design będzie pełniła rolę inkubatora przedsiębiorczości, ośrodka szkoleniowo-doradczego, wystawienniczego i parku technologicznego w jednym. Stanie się miejscem transferu technologii od nauki do biznesu. W inkubatorze przedsiębiorczości będą skupione firmy z sektora kreatywnego m.in.: studia architektoniczne, projektowe, fotograficzne, agencje reklamowe, architekci wnętrz, studia graficzne, pracownie wizerunku, realizatorzy filmów i animacji oraz inni przedstawiciele tzw. wolnych zawodów. Przystępując do inkubatora firmy otrzymają przestrzeń w idealnej lokalizacji  dla prowadzenia działalności gospodarczej, dostęp do innowacyjnego sprzętu z parku technologicznego znajdującego się na najniższych kondygnacjach budynku m.in.: drukarni cyfrowej, rapid prototyping, kopiarek itp. oraz profesjonalne doradztwo w zakresie zarządzania designem. Dzięki działaniu inkubatora klienci - firmy  przychodząc do Concordii otrzymają profesjonalną obsługę od rozwinięcia idei nowego produktu czy usługi poprzez system identyfikacji, po możliwość wystawy - prezentacji w nowoczesnym showroomie.

Zrealizowane projekty Pro Design

Przez ostatnie dwa lata budynek starej drukarni stał się już ważnym miejscem spotkań designu i sztuki w Poznaniu. Tutaj zrealizowany został wspólny projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Pro Design - warsztaty dla projektantów „Nowy Folk Design" z udziałem artystów i rzemieślników ludowych oraz konkurs na gadżet inspirowany folkiem „Pamiątka z Polski" pod honorowym patronatem Li Edelkoort. Odbywały się tu także wystawy dyplomów studentów ASP, liczne wydarzenia artystyczne - wystawy sztuki współczesnej w ramach Mediations Biennale, warsztaty muzyczne i koncerty w ramach projektu Korzenie Rytmu, wystawy fotografii młodych artystów, spektakle teatralne podczas Festiwalu Teatralnego Malta  i inne.

Informacje o Pro Design:

Pro Design jest właścicielem Concordia Design - budynku zabytkowej starej drukarni w Poznaniu. Pro Design jest inicjatorem i organizatorem wydarzeń promujące design na różnych obszarach poprzez m.in. organizację szkoleń, konferencji, specjalistycznych warsztatów, wystaw designu, przygotowania badań rynku dla biznesu. Współpracuje z ekspertami z zakresu design management z Europy i USA, wybitnymi projektantami i  konsultantami. Promuje młode talenty poprzez organizację konkursów dla projektantów, udziela pomocy we wdrożeniach nowych projektów. Wspiera także działania artystyczne. Pro Design był autorem koncepcji i zrealizował wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego kilka projektów edukacyjnych z zakresu designu m.in.: cykl innowacyjnych  warsztatów z kilku kluczowych obszarów designu - Food Design, Co-creation, Service Design, Design for All,  cyklu warsztatów Design Management z udziałem światowej sławy autorytetów w tej dziedzinie, Światowe Dni Innowacji, dwie edycje warsztatów Nowy Folk Design, wspólnie z Urzędem Miasta Poznania oraz British Cuncil przeprowadził warsztaty „Future City Games", których celem był projekt na rewitalizację poznańskiej Śródki, realizował konkursy dla projektantów np.: „Meblo-zabawka", „Pamiątka z Polski", „Nowy Folk Design". Był wydawcą kwartalnika o designie Re-design.

 

www.concordiadesign.pl 

 

3
Baner-logo
Concordia logo2
DSC09663
 DSC1060
 
Partnerzy
Partnerzy

All rights reserved © Pro Design 2009 Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań