pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Moda i uroda

Puszenie się włosów – jak zapobiec?

Puszenie się włosów – jak zapobiec?

Puszenie się włosów to jeden z częstszych problemów, który występuje podczas pielęgnacji i stylizacji. Na zniszczone pasma, są jednak kosmetyki, które dodadzą włosom blasku i pomogą w ich wygładzeniu. Dzięki nim zapomnisz o suchych końcówkach.

Skąd bierze puszenie się włosów i kogo najczęściej spotyka? 

Niestety, narażone są zazwyczaj osoby, których włosy z natury są kręcone. Dzieje się tak, ponieważ mają one strukturę wysokoporowatą. Oznacza to, że ich łuski nie są idealnie gładkie, przez co wilgoć bardzo szybko i łatwo w nie wnika.

To właśnie dlatego mamy problem z ułożeniem fryzury, szorstkością i pozbawieniem blasku oraz możemy zaobserwować charakterystyczny puch po wyjściu z mieszkania, w trakcie złej pogody.

Z tej racji są one też bardziej narażone na działanie innych czynników, np: rozjaśnianie, rożne koloryzacje czy prostowanie. Najlepiej byłoby ich wszystkich się wystrzegać, niestety nie zawsze jest to możliwe. Tu z pomocą przychodzą wszelkie kosmetyki.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły i były proste? – zabieg fryzjerski

Najlepszym sposobem, aby na dłuższy czas pożegnać się, np. z prostownicą, jest wykonanie zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Polega on na nałożeniu i wpracowaniu w pasma keratyny, która jest ich głównym budulcem. Najlepiej wykonywać go u fryzjera, ponieważ jest to zabieg, który bardzo wpływa na nasze kosmyki oraz jest czasochłonny. Jego zaletą jest fakt, że efekt wygładzenia, nawilżenia i prostych włosów, może utrzymywać się nawet do pół roku.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły i były proste? – kosmetyki i domowe sposoby

Innymi, lepiej dostępnymi dla każdego, są sposoby domowe lub zakup odpowiednich kosmetyków. 

Puszenie się włosów – domowe sposoby

W domowych rozwiązaniach sprawdzą się składniki, które posiadamy w kuchni. Są to, m.in:

  • Olej (kokosowy, lniany, z pestek słonecznika czy oliwa z oliwek), który powinniśmy nakładać 30 – 60 min przed myciem. Bardzo mocno i skutecznie nawilży nasze kosmyki.
  • Ocet, który powinniśmy wymieszać z letnią woda, w proporcji 1:1, należy wykorzystać jako płukankę. Oznacza to nic innego, jak opłukanie włosów tym roztworem na zakończenia mycia. Dzięki niemu pasma będą lśniły.

 Sposoby, które nie wymagają od nas nic dodatkowego, to:

  • Mycie włosów letnią wodą. Należy pamiętać, że nie może ona być, ani za gorąca, ani za zimna. Ten rodzaj nie lubi się z różnicą temperatur.
  • Danie pasmom wyschnąć naturalnym sposobem. Jeżeli już musimy skorzystać z suszarki, to najlepiej użyć chłodnego nawiewu. W ten sposób łuski włosa pozostaną zamknięte.
  • Ostatnim, bardzo ważnym punktem jest, nie chodzenie spać z mokrymi włosami. Takie są najbardziej podatne na uszkodzenia, zatem ocieranie nimi o poduszkę najpewniej je tylko połamie.

Puszenie się włosów – kosmetyki

Wybierając kosmetyki, warto skupić się na nawilżeniu.

Pierwszym wyborem powinien być olejek, którym zabezpieczymy końcówki, po myciu. Jeśli używamy sprzętów, które działają za pomocą wysokiej temperatury, należy też zaopatrzyć się w środek termoochronny. Stworzy on barierę izolującą nasze pasma od działania ciepła.

W późniejszej kolejności można skupić się na używaniu masek czy odżywek bez spłukiwania. Przede wszystkim dociążą włosy bez efektu przetłuszczenia i ładnie je wygładzą.

Udostępnij