pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Lifestyle

8 przykładów zastosowania elektronarzędzi w różnych branżach

8 przykładów zastosowania elektronarzędzi w różnych branżach

Zasilane elektrycznością narzędzia odmieniły oblicze wielu branż. Przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia jakości świadczonych usług, a także przyspieszenia realizacji. Przyjrzymy się więc najczęściej wykorzystywanym produktom, bez których trudno dziś wyobrazić sobie niektóre zawody.

1. Wiertarki

To bodaj najbardziej rozpowszechnione elektronarzędzia. Korzystają z nich praktycznie wszyscy. I to nie tylko fachowcy, ale również domowi majsterkowicze. Zwłaszcza że każdy producent ma je w swojej ofercie. Wiertarki marki Milwaukee są szczególnie chętnie stosowane w firmach specjalizujących się w pracach remontowo-budowlanych. Warto dodać, że istnieją jeszcze wiertarko-wkrętarki, które mają uniwersalne przeznaczenie.

2. Szlifierki

Dzielą się na wiele rodzajów: proste, kątowe, oscylacyjne, mimośrodowe i wiele innych. Te elektronarzędzia należą do standardowego wyposażenia warsztatów blacharskich oraz ślusarskich. Dzięki nim wykonuje się profesjonalną obróbkę metali lub tworzyw sztucznych. Dobrze nadają się do ścierania wierzchniej warstwy czy usuwania rdzy.

3. Frezarki

Obróbka skrawaniem przydaje się głównie w zakładach produkcyjnych. To właśnie one najwięcej skorzystają na frezarkach. Opisywane elektronarzędzia służą do tworzenia elementów w drewnie, stali, żelazie, tworzywach sztucznych i wielu innych materiałach.

4. Spawarki

Z ich pomocą można oczywiście spawać. W związku z tym są niezbędne w przemyśle, gdzie łączenie ze sobą dwóch elementów pozwala tworzyć potrzebne konstrukcje. Jako elektronarzędzia o wysokiej przydatności sprawdzą się też w przydomowym warsztacie.

5. Lutownice

Urządzenia marki Milwaukee są wyjątkowo chętnie stosowane w branży motoryzacyjnej i przemyśle elektrotechnicznym. Co więcej, lutowanie z ich wykorzystaniem okazuje się pomocne nawet u jubilera. Wysokiej jakości, a jednocześnie delikatne łączenie różnych materiałów skutkuje pięknym wykonaniem. Trudno wyobrazić sobie samochody czy biżuterię, które nie spełniają standardów estetycznych.

6. Mierniki

Nazywane też czasem multimetrami. Przysłużą się głównie elektrykom, którzy potrzebują wykrywać sieć elektryczną oraz ewentualne przerwy w przewodzie. Firma Milwaukee ma aż kilkanaście modeli mierników o bardzo różnych zakresach pomiarowych, co pozwala fachowcom z łatwością dostosować sprzęt do danego zadania.

7. Strugi

To bardzo specjalistyczne urządzenia o zasilaniu elektrycznym. Są niezastąpione przy struganiu, fazowaniu i wręgowaniu. Ponadto mogą przycinać i skracać drewniane elementy. Jako elektronarzędzia o tak wszechstronnym działaniu zyskały szczególną popularność w branży stolarskiej.

8. Pilarki

W praktyce można je określić piłami mechanicznymi, ponieważ służą do cięcia materiałów przy użyciu niewielkich nakładów siły. Podobnie jak strugi, są bardzo cenione przez stolarzy.

Wszystkie wspomniane elektronarzędzia można znaleźć w hurtowni Doko. Dysponuje ona produktami pochodzącymi od zaufanych producentów, takich jak Miwaukee. Zachęcamy do przyjrzenia się ofercie.

Udostępnij