Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Biokominki – bezpieczeństwo i charakterystyka, czyli co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz

21 stycznia 2024 Biokominki


Przytulne ciepło w domu można zapewnić sobie wybierając odpowiedni biokominek. To zdrowa i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Czym charakteryzuje się biokominek? I na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Biokominek co to takiego?

Biokominek, podobnie jak tradycyjne kominki, pomaga dogrzać dom. Ze względu na to, że w biokominkach nie ma paleniska, nie muszą one być podłączane do instalacji kominowej. Zaletą jest też brak odpadów spalania. Czynniki te sprawiają, że biokominki mogą być instalowane w każdym domu, a nawet w mieszkaniu w bloku.

Paliwem, które jest wykorzystywane w biokominkach to specjalne, dostosowane do potrzeb urządzenia paliwo w płynie lub żelowe wkłady. Gdy spalają się, zamiast popiołu powstaje para wodna. Jest to rozwiązanie, pozwalające również zadbać o właściwe nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Zarówno żele, jak i paliwa w płynie to ekologiczne i w pełni bezpieczne rozwiązania.

Decydując się na montaż biokominka należy pamiętać, że proces spalania podtrzymywany jest dzięki obecności tlenu, dlatego też pomieszczenie, w którym znajduje się urządzenie musi być regularnie wietrzone.

Rodzaje biokominków – jaki wariant wybrać?

Biokominki to dość szeroki asortyment produktów, w którym wyróżnić można trzy podstawowe kategorie propozycji. Pierwszą z nich są kominki do zabudowy, które mogą zostać wkomponowane nie tylko w ścianę, ale też meble czy blaty. Wykorzystywane w licznych aranżacjach w domach i mieszkaniach pozwalają uzyskać wyjątkowo przytulny klimat. Idealne w zasadzie do każdego stylu.

Drugim wariantem są kominki wolnostojące. W ofercie https://www.komineo.pl/biokominki  dostępne w sprzedaży modele nie wymagają szczególnej instalacji. Wystarczy ustawić je w preferowanym miejscu i zacząć korzystać. Dużym atutem jest mobilność takiego rozwiązania, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby ustawić urządzenie w miejscu bezpiecznym dla wszystkich domowników.

Ostatnim rodzajem są biokominki wiszące, które umieścić można bezpośrednio na ścianie. Wystarczy nawiercać odpowiedniej wielkości otwory, zamontować zaczepy i powiesić kominek. Wariant ten można umieścić w dowolnym miejscu. Szczególną propozycją są biokominki, które instalowane są na suficie.

Innym kryterium, jakie brane jest pod uwagę są biokominki, które przeznaczone są do użytkowania wewnątrz oraz na zewnątrz. Te ostatnie sprawdzą się doskonale np. na werandach czy tarasach.

Na co zwrócić uwagę szukając biokominka?

Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę jest to czy wybrany wariant przeznaczony jest do wnętrza czy na zewnątrz. Wybierając odpowiedni dla siebie model zastanowić się trzeba nad oczekiwaniami oraz posiadaną powierzchnią. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się kominki do zabudowy lub wiszące. Ich odpowiednie wkomponowanie sprawia, że można zaoszczędzić sporo miejsca.

Zalety biokominków

Największą zaletą, dla której warto zdecydować się na biokominek jest wyjątkowy klimat, jaki tworzony jest w domu. Przytulna atmosfera stwarza wyjątkową aurę nie tylko na długie zimowe wieczory.

W procesie spalania paliwa w biokominkach nie powstają żadne zanieczyszczenia. Rozwiązanie jest zatem ekologiczne i korzystne dla człowieka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że powstały ogień jest rzeczywisty, dzięki czemu w prosty, wygodny i klimatyczny sposób można dogrzać wybrane pomieszczenie.

Ogromnym atutem jest to, że w czasie spalania nie powstają żadne produkty uboczne. Brak dymu sprawia, że urządzenia mogą być zainstalowane wszędzie, nie ma bowiem ograniczeń konstrukcyjnych, gdyż nie muszą one być podłączane do instalacji kominowej.

Szeroki asortyment produktów o klasycznym lub nowoczesnym designie sprawia, że bez trudu można dopasować model, który podkreśli charakter każdej aranżacji.

Materiał zewnętrzny

Jak wybrać najlepszą baterię kuchenną

Redakcja pro-design.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

przewodnik po montażu klimatyzacji
fotele biurowe
użyteczność fiolek szklanych

Jesteś zainteresowany reklamą?