pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Czy przydomowy park linowy dla dziecka to dobry pomysł?

Czy przydomowy park linowy dla dziecka to dobry pomysł?

Jeszcze 10-20 lat temu wszystkie place zabaw wyglądały podobnie – huśtawka, zjeżdżalnia i karuzela. Wszystkie te sprzęty są niezwykle potrzebne maluchom, aby rozwijały koordynację, równowagę i siłę, ale dzieci też uwielbiają się wspinać! Dlatego plac zabaw warto wyposażyć w parki linowe – piramidy, małpie gaje, tory wspinaczkowe. Wybór jest ogromny!

Nowoczesne wyposażenie placu zabaw – park linowy dla dzieci

Parki linowe to ulubione miejsca dzieciaków w każdym wieku. Bezpieczne wspinanie się i pokonywanie przeszkód na placu zabaw pomaga kształcić w dzieciach wiele potrzebnych umiejętności – nie tylko fizycznych. Maluchy pokonują barierę strachu i nabierają pewności siebie. Bezpieczny i dobrze wykonany park linowy dla dzieci jest doskonałą przestrzenią zabaw i miejscem kontaktów społecznych.

Parki linowe wzmacniają dzieci fizycznie

Tory wspinaczkowe to ekscytująca forma aktywności fizycznych i doskonała okazja do wzmocnienia mięśni i zwiększenia wytrzymałości. W parku linowym dzieci aktywizują mięśnie głębokie odpowiedzialne za postawę i ogólną tężyznę fizyczną. Ćwiczą zarówno nogi, jak i ręce. Dziecko usprawnia równowagę i koordynację.

Zabawa na piramidzie linowej ćwiczy równowagę i doskonali strategiczne umiejętności

Dziecko musi nauczyć się, jak równoważyć siły podczas wspinania się po linowych piramidach i tzw. pajęczynach, jednocześnie kontrolując ręce i nogi. Ręczność i koordynacja ruchowa przekłada się na poprawę ogólnej sprawności motorycznej. Powszechnie wiadomo, że rozwój fizyczny wiąże się u dziecka nierozerwalnie z rozwojem intelektualnym – ćwicząc mięśnie, maluchy i starszaki uruchamiają ośrodki w mózgu odpowiedzialne również za inne strategiczne umiejętności w życiu. Chodzi zarówno o odróżnianie stron świata, jak i czynności przygotowujące do pisania i czytania. Każde dziecko potrzebuje ruchu, by zdrowo rosło.

Parki linowe pozwalają rozwijać wyobraźnię dzieciaków

Konstrukcje tory wspinaczkowego pozwalają zwykle na różne możliwości przejścia. Liny rozwieszone pomiędzy metalowymi lub drewnianymi konstrukcjami pozwalają dzieciakom wymyślać wiele zabaw – to rozwija wyobraźnię i sprawia, że wspinanie nigdy się nie nudzi.

Dzieci na torach wspinaczkowych mogą poczuć się jak sportowcy

Parki linowe sprawiają dzieciakom wiele radości i zapewnią długie godziny zabawy – nie tylko w pojedynkę, ale też w grupach. Kto pierwszy na górze? Kto ma lepszy czas przejścia? Podłoga to lawa! Pomysłów na zabawy i gry uczące zdrowej rywalizacji jest całe mnóstwo. Dziecko powinno spędzać na placu zabaw czas codziennie – warto zadbać, by był to czas spędzony na bezpiecznym i pomysłowym placu.

Udostępnij