pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Czy warto kupić meble na wymiar?

Czy warto kupić meble na wymiar?

Ciężko znaleźć idealne wyposażenie kuchni w salonie meblowym. Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, w którym każda ilość przestrzeni i szafek nie jest wystarczająca. Dlatego zwykle dąży się do maksymalnego wykorzystania przestrzeni w tym pomieszczeniu. Meble na wymiar są odpowiedzią szczególnie na potrzeby osób, które dysponują mniejszymi kuchniami, ale chcą w pełni korzystać z ich możliwości.

Meble na wymiar – czyli jakie?

Pierwszym etapem produkcji mebli na wymiar jest oczywiście dokładne zmierzenie pomieszczenia. Każda kuchnia jest inna nie tylko ze względu na metraż, ale też umiejscowienie przyłączy wodnych, kanalizacyjnych, gazowych i wentylacyjnych. Wszystko to trzeba uwzględnić podczas projektowania zabudowy kuchennej. Dodatkowo w kuchni znajduje się wiele sprzętów, takich jak lodówka, płyta grzewcza czy mikrofala, które nie tylko muszą być odpowiednio umiejscowione, ale też podłączone do prądu.

Szukając mebli na wymiar, warto odwiedzić stronę https://www.fabrykamebli.pl/. Doświadczeni projektanci będą wiedzieli, że lodówka nie może znaleźć się obok płyty grzewczej. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni trzeba połączyć z rozsądnym jej zagospodarowaniem. Dopiero dzięki temu możliwe będzie rozwiązanie problemu, jakim jest brak przestrzeni w kuchni.

Jak wyposażyć kuchnię?

Przede wszystkim zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami. Każdy gotuje w nieco inny sposób, korzysta z innych przyborów i sprzętów. Kuchnia powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom domowników. Warto dobrze przemyśleć rozkład i ilość blatów kuchennych – amatorzy bardziej skomplikowanych dań docenią zarówno większą przestrzeń roboczą, jak i wygodniejszy dostęp do palników.

Uwzględnić trzeba też wielkość rodziny. Wyższa liczba mieszkańców to większe zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania talerzy i sztuców. Jeśli sprzęty kuchenne mają się znaleźć w zabudowie, wówczas trzeba przemyśleć również kwestię odprowadzania ciepła. Przed projektantami stoi o wiele więcej wyzwań, niż się wydaje.

Funkcjonalności kuchennych mebli na wymiar

Ogromną zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość dodania do nich różnych funkcjonalności. Dotyczy to na przykład szafek narożnych, do których zwykle jest utrudniony dostęp. Dzięki specjalnym szynom można cieszyć się z wysuwanych pojemników. Na życzenie zamawiającego projektanci mogą również dodać oświetlenie o konkretnej charakterystyce lub mniejsze wysuwane szafki typu cargo, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Zabudowa sprzętów AGD robi bardzo dobre wrażenie pod względem estetycznym, ale pozwala też na wykorzystanie różnych dodatkowych funkcjonalności, jak chociażby drzwi otwierające się po naciśnięciu.

Jak rozpoznać meble dobrej jakości?

Wszystkie elementy mebli na wymiar muszą być wykonanie niezwykle precyzyjnie. W przeciwnym razie nie będą do siebie pasowały, a ich projekt uwzględnia zwykle maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dopasowanie elementów oraz ich staranne wykonanie to wyznacznik mebli wysokiej jakości. Warto też zainteresować się tym, z jakiego rodzaju płyty meblowej zostały wykonane wszystkie elementy mebli. Wszystkie łączniki, bolce, sworznie oraz elementy montażowe powinny być solidne i dobrze spasowane.

Niezależnie od wybranej stylistyki, meble w kuchni muszą być funkcjonalne, stabilne i estetyczne. Projektanci są w stanie dopasować wszystkie elementy do wymiarów i ułożenia kuchni, uwzględniając przy tym dostęp do gniazdek elektrycznych, rur oraz kanałów wentylacyjnych. Sprawia to, że praca w kuchni jest przyjemna i lekka.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij