pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Funkcjonalność i użyteczność fiolek szklanych w produktach kosmetycznych

Funkcjonalność i użyteczność fiolek szklanych w produktach kosmetycznych

Szklane fiolki większości z nas kojarzą się głównie ze sprzętem laboratoryjnym. Niemniej można je wykorzystać również do przechowywania kosmetyków. Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie ze szklanych fiolek?

Jak pomysłowo zapakować kosmetyki?

Szklane fiolki to skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi klienta. Ich oryginalny kształt skupia na sobie wzrok i budzi zainteresowanie. Wykonuje się je najczęściej z wysokogatunkowego szkła, które charakteryzuje się nawet kilkukrotnie zwiększoną wytrzymałością. Przezroczyste fiolki szklane pozwalają też w naturalny sposób eksponować znajdujący się w środku produkt.

Dlaczego warto korzystać z fiolek szklanych?

Na korzyść szklanych fiolek przemawia ich lekkość, a także niewielkie rozmiary. Można je łatwo umieścić w torebce lub plecaku. Jednocześnie ich pojemność jest wystarczająca, by zapewnić sobie dostęp do kosmetyku nawet przez kilka tygodni. Fiolki szklane mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Opakowanie nie zabarwia się od przechowywanego wewnątrz produktu, a także nie przejmuje jego zapachu. Szkło jest łatwe w czyszczeniu, w związku z czym wykonane z niego fiolki można uznać za opakowania ekologiczne.

Fiolki szklane są bardzo często wykorzystywane przez firmy kosmetyczne również ze względu na ich wartość marketingową. Można w nich umieścić próbki wybranych preparatów, promując w ten sposób np. nową linię produktów.

Różne rodzaje szklanych fiolek

Szklane fiolki są dostępne w wielu różnych wariantach. Dzięki temu można łatwiej dopasować ich funkcjonalność do indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze odmiany tych opakowań, to:

  • szklane fiolki z aplikatorem, które można wykorzystywać np. do drobnych poprawek makijażu,

  • fiolki z atomizerem, dzięki któremu można podawać niewielkie ilości preparatów kosmetycznych,

  • fiolki zakręcane, które można wykorzystać np. do przechowywania produktów sypkich,

  • fiolki ze wciskanym atomizerem, które można wykorzystać np. do prezentacji próbek wyrobów kosmetycznych.

Na rynku są dostępne fiolki z atomizerami wykonanymi z tworzywa sztucznego lub metalu (aluminium). Te ostatnie można wykorzystać np. do przechowywania kosmetyków premium. Opakowania te wyróżniają się zwiększoną trwałością, a także doskonale znoszą długotrwałe oddziaływanie wilgoci.

W https://meping.pl/pl/butelki-szklane/3616-fiolki-szklane.html docenia się funkcjonalne i sprawdzone opakowania kosmetyczne, które wyróżniają się oryginalnym wyglądem i szerokim zastosowaniem. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą dzięki nim łatwiej dotrzeć do swoich klientów i tym samym wypromować swoje produkty.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij