pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Jesienne dekoracje na parapet

Jesienne dekoracje na parapet

Jesienne dekoracje na parapet to idealne rozwiązanie, by bardziej zaakcentować tę porę roku w mieszkaniu. Pod względem kolorów to właśnie ona wyróżnia się na tle pozostałych. Nasycone barwy, takie jak: pomarańcz, żółć, brąz czy soczysta czerwień powinny królować w tym okresie. Bardzo pożądany jest tu nieład, więc jest to idealna pora roku dla wszystkich, którzy nie mają ręki do układania dekoracji.

Jesienne dekoracje na parapet – na co się zdecydować?

Jest wiele opcji do wyboru. Możesz zdecydować się na samodzielne udekorowanie mieszkania, korzystając z tego co oferuje nam natura, lub kupując jesienne dekoracje na parapet.

Dynie

Oczywistym i pierwszym wyborem są oczywiście dynie. Możesz je rozmieścić w całym mieszkaniu, wykorzystując jej różne rozmiary, odmiany czy kolory.

Na białej komodzie w salonie idealnie sprawdzi się większych rozmiarów, w jasnym pomarańczowo – żółtym odcieniu. Na drewnianym stole natomiast możesz skorzystać z mniejszej, w intensywnym kolorze pomarańczy. Wykorzystując to, że blat jest głównym punktem w salonie, nie tylko go podkreślisz, ale i nadasz od razu klimatu jesieni w całym pomieszczeniu.

Jarzębina

Wykorzystując jesienne dekoracje na parapet nie może zabraknąć tu jarzębiny. Nie tylko ma piękny czerwony kolor, ale i udekoruje każde miejsce. Jej małe gałązki możesz rozmieścić w wielu miejscach, w mieszkaniu.

Kwiaty

Myśląc o roślinach, warto zastanowić się też nad wykorzystaniem aktualnie rosnących kwiatów. Parapet nie tylko muszą zdobić liście, a może to być, np: wrzos lub chryzantema, której kwitnienie przypada właśnie na jesień. Jeśli ci się uda i wrzos przetrwa zimę to możesz go na wiosnę posadzić w ogródku i wykorzystać w następnym roku.

Jesienne dekoracje na parapet w kuchni

W kuchni możesz zdecydować się na dekoracje, które się nie zmarnują i po sezonie nie porzucisz ich w kąt. W tym pomieszczeniu możesz postawić na różnego rodzaju owoce, np: śliwki, jabłka czy gruszki. Idealnie sprawdza się tu także pomidory w mocnym kolorze czerwieni.

Weź jednak pod uwagę, że taka dekoracja może potrzebować uzupełniania w okresie trwania jesieni. Wszystkie te owoce czy warzywa możesz zjadać lub wykorzystywać do potraw.

Nie musi to być także jedyna aranżacja w tym miejscu. Może to być tylko jej część, a zamiast ozdobnych talerzy, misek czy tacek możesz użyć samodzielnie zebranych liści w przeróżnych kolorach.

Jesienne dekoracje na parapet – diy

Wybierając się na spacer możesz zebrać liście, kasztany, żołędzie czy szyszki, które będziesz mógł użyć do wykorzystania własnego stroika. Takie ozdoby sprawdzą się w każdym wnętrzu. Bez znaczenia czy mieszkanie masz urządzone w stylu industrialnym, minimalistycznym cz klasycznym.

Materiały, które znajdziesz możesz po prostu ułożyć koło świeczek na parapecie lub stworzyć stroik czy wieniec. Jedyne czego dodatkowo potrzebujesz to kleju, którym przyjmujesz znaleziska na talerzyku lub podstawce.

Wykorzystując różnego rozmiaru słoiki czy wazony, możesz wrzucić do nich roślinność i już cieszyć się ich pięknym wyglądem. Chcąc bardziej podkreślić dekorację, możesz wykorzystać lampki, W takim wypadku należy zdecydować się na żółtą barwę światła.

Udostępnij