pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego. Co warto o nich wiedzieć?

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego. Co warto o nich wiedzieć?

Blaty to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych zabudowy kuchennej. Zapewniają miejsce, na którym można wygodnie przygotowywać posiłki, przechowywać sprzęty i akcesoria, do których chcemy mieć szybki dostęp, a także nadają meblom dodatkowych walorów ozdobnych. Aby w 100% sprostały naszym oczekiwaniom, blaty kuchenne na wymiar muszą być wykonane z odpowiedniego materiału, którym może być np. kwarcyt naturalny – polecany przez ekspertów kamień, który wizualnie przypomina szlachetny marmur.

Czym charakteryzuje się kwarcyt naturalny? Jakie właściwości posiada?

Kwarcyt naturalny to kamień, który powstaje z piaskowca i mułowca. To w pełni naturalny surowiec, który jest od lat wykorzystywany przez człowieka. We współczesnym świecie jest szczególnie doceniany za efekt kryształowej powierzchni, którą nadają mu padające na powierzchnię obrobionego kamienia refleksy świetlne. Kwarcyt posiada sporo zastosowań – produkowane są z niego blaty kuchenne na wymiar, parapety wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty łazienkowe i wiele innych elementów aranżacji domowych przestrzeni.

Warto wiedzieć, że sam estetyczny, efektowny wygląd to nie jedyna zaleta kwarcytu. Jest to bowiem surowiec, który pod względem twardości przewyższa nawet sam granit. Nic więc dziwnego, że jego najpopularniejszym zastosowaniem są blaty kuchenne na wymiar. Kwarcyt świetnie się na nie nadaje z jeszcze jednego powodu – jest kamieniem o gładkiej powierzchni i wysokiej odporności na wnikanie w jego strukturę innych substancji.

Na blatach z kwarcytu nie namnażają się bakterie, nie jest ona podatna na działanie wilgoci i wody ani nie wchłania tłuszczy, kwasów i soli z produktów spożywczych. Blaty kuchenne na wymiar w kwarcytu naturalnego są ponadto odporne na wysokie temperatury i działanie promieniowania UV, przez co z sukcesem można je montować tuż przy oknie kuchennym.

Blaty kuchenne

Dlaczego warto zainwestować w blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego?

Kwarcyt naturalny to obecnie jeden z najchętniej wybieranych materiałów na kuchenną powierzchnię roboczą. Ogromne zainteresowanie nim wynika wprost z doskonałych właściwości użytkowych, jakie oferuje ten surowiec, ale nie tylko! Blaty kuchenne na wymiar z kwarcytu mogą się bowiem poszczycić także pięknym, efektownym wyglądem oraz niepowtarzalną estetyką, która świetnie wpisuje się we współczesne trendy w aranżacji domowych wnętrz.

Blaty z kwarcytu są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na ich umieszczenie zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w kuchniach urządzonych w bardziej klasycznej stylistyce. W każdym z nich zaprezentują się równie stylowo i estetycznie, nadając pomieszczeniu jeszcze bardziej unikalnego charakteru.

Kamień ten posiada jeszcze jedną zaletę – swoim wyglądem bardzo przypomina luksusowy marmur. Jako że posiada od niego znacznie lepsze właściwości użytkowe, bardzo często bywa traktowany jako zamiennik marmuru. Kwarcowe blaty są bowiem trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, a przy tym także niezwykle estetyczne – będą idealnym wyborem dla wymagających osób, które pragną wykończyć swoją kuchnię sprawdzonymi i ponadczasowymi materiałami.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij