pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Czym różnią się okna z aluminium od tych z PVC? 

Czym różnią się okna z aluminium od tych z PVC? 

Wybór najlepszych okien do domu to nie lada wyzwanie — w końcu mają Ci służyć na długie lata. Warto zrobić odpowiedni research, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji. Należy przede wszystkim określić swoje potrzeby — przydatne może okazać się wypisanie, na jakich cechach najbardziej Ci zależy. W dzisiejszym wpisie pomożemy Ci zorientować się, jakie są główne różnice pomiędzy oknami z aluminium a tymi z PVC. 

Okna z PVC — co je wyróżnia? 

Jednym z najczęstszych wyborów są okna z PVC — nic dziwnego, ponieważ niosą za sobą wiele korzyści i właściwości, jakich próżno szukać gdziekolwiek indziej. Tego typu rozwiązanie to przede wszystkim niezwykła wytrzymałość. Materiał ten jest odporny na działania warunków atmosferycznych. Nie rdzewieje, nie odbarwia się, ani nie ulega rozkładowi. 

Po drugie, okna z PVC charakteryzują się również łatwością w konserwacji — nie wymagają skomplikowanych działań mających na celu ich zabezpieczenie. Jedyne, o co warto zadbać, to regularne czyszczenie mokrą ściereczką. 

Kolejną zaletą jest ich termoizolacja. Jeśli zależy Ci na tym, aby oszczędzić na ogrzewaniu budynku, to opcja idealna dla Ciebie. PVC, dzięki temu, że znacznie mniej od innych materiałów przewodzi ciepło, pomaga utrzymywać optymalną temperaturę wewnątrz. 

Nie można nie wspomnieć o dostępności tego typu okien — ze względu na rosnącą popularność, są one znacznie szerzej dostępne niż inne rozwiązania. To przekłada się również na doskonały stosunek jakości do ceny! 

Należy również podkreślić ekologiczność tego rozwiązania, dzięki możliwości recyklingowania — to ważne dla każdego, kto jest świadomy w kwestiach dotyczących ochrony środowiska. 

Kupując okna z PVC, możesz także cieszyć się dźwiękoszczelnością, która przełoży się na ciszę w domu, nawet jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Jak więc widzisz, zakup takiego rozwiązania przyniesie Ci wiele wartościowych korzyści! 

Wyróżniki okien z aluminium 

Podobnie jak te z PVC, okna z aluminium cechują się wysoką trwałością, brakiem konieczności specjalistycznej konserwacji oraz doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Posiadają one jednak inne wartościowe cechy, takie jak na przykład wąskie profile. Wszystko dzięki temu, że materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością – doskonale sprawdza się w przypadku okien wielkogabarytowych, dodatkowo wpuszczając więcej światła dziennego do pomieszczenia. 

Warto podkreślić również jego lekkość. Dzięki niej ułatwiony jest transport okien, co ma ogromne znaczenie. Nieprawidłowo dostarczone produkty mogą ulec uszkodzeniu! Niska waga to także zaleta z punktu widzenia fachowców, którzy będą montowali okna. 

Jakie okna wybrać? 

Zarówno okna z PVC jak i te wykonane z aluminium, posiadają wiele wartościowych cech. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie ostatecznie wybierzesz, przede wszystkim skup się na wyborze odpowiedniego producenta, który posiada wieloletnie doświadczenie. Najtrwalsze okna w Zgorzelcu znajdziesz na stronie Dekorplast.com. Koniecznie kliknij link i przenieś się do witryny, gdzie znajdziesz wiele ciekawych modeli zarówno z aluminium, jak i z PVC.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij