pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Dlaczego farby lateksowe są doskonałym wyborem dla większości pomieszczeń w domu?

Dlaczego farby lateksowe są doskonałym wyborem dla większości pomieszczeń w domu?

Remont to ogromne wyzwanie dla wszystkich domowników. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie pracy, wybierz farbę, która szybko wyschnie i idealnie pokryje wszelkie nierówności. Przeczytaj, kiedy warto zdecydować się na farby lateksowe.

Farby lateksowe – charakterystyka

Farby lateksowe mają formułę bardzo zbliżoną do farb akrylowych. Jednak warto pamiętać, że w ich składzie znajduje się zdecydowanie więcej żywicy, a niektóre produkty zawierają również dodatki przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.

Unikalna formuła farb lateksowych korzystnie wpływa na ich właściwości. Taka emulsja jest łatwa do rozprowadzenia i odporna na ścieranie. W zależności od potrzeb i swoich upodobań wybierz farbę lateksową o matowym lub satynowym wykończeniu. Oba rodzaje doskonale prezentują się na ścianach i sufitach, dzięki czemu możesz je bezpiecznie stosować w każdym pomieszczeniu.

Zalety farb lateksowych

W trakcie malowania często okazuje się, że ściany są nierówne, wilgotne lub chropowate. W takim wypadku będziesz potrzebować farby, która ma doskonałą przyczepność i może być stosowana w miejscach, gdzie występuje podwyższona wilgotność. Doskonałe właściwości mają farby lateksowe Dulux. Produkty te są bardzo wydajne i dobrze maskują wszelkie drobne niedoskonałości podłoża.

Co jeszcze przemawia na korzyść farb lateksowych? Jeśli malujesz pomieszczenia samodzielnie, to na pewno wiesz, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Farby lateksowe zawierają niską ilość związków organicznych i są także wolne od plastyfikatorów. W efekcie zarówno w trakcie malowania, jak i zaraz po nim farba nie wydziela drażniących substancji.

Farby lateksowe są również bezpieczne dla alergików, ponieważ nie przyciągają kurzu i charakteryzują się wysoką paroprzepuszczalnością.

Farby lateksowe – zastosowanie

Wiele osób zastanawia się, co będzie lepsze do pomalowania wnętrza – farba akrylowa czy lateksowa. Wybór powinien być uzależniony od charakteru danego pomieszczenia i jego przeznaczenia. W kuchni i łazience doskonale sprawdzi się farba lateksowa Dulux, ponieważ, jest odporna na szorowanie i ma właściwości plamoodporne. Oznacza to, że możesz ją czyścić na mokro bez ryzyka, że powłoka straci swoje pierwotne właściwości. Farbą lateksową maluje się również sypialnię, pokój dzienny, gabinet, jadalnię i korytarz.

Dobrej jakości farby lateksowe wyróżniają się bardzo wygodną formułą. Podczas malowania farba nie chlapie i nie odpryskuje, dzięki czemu nie musisz obawiać się nieestetycznych zacieków. Emulsja lateksowa może być z powodzeniem stosowana na tynki gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, cegłę, drewno i włókna szklane. Jej aplikacja jest niezwykle prosta i nie wymaga specjalnego przygotowania. Po nałożeniu farba lateksowa tworzy na powierzchni ściany lub sufitu trwałą powłokę, która jest wyjątkowo odporna na różnego rodzaju plamy i zarysowania.

Kiedy warto wybrać farbę lateksową?

Farba lateksowa umożliwia szybkie i sprawne pokrycie niemal każdej powierzchni. Po taki produkt warto sięgnąć, jeśli chcesz samodzielnie odświeżyć pomieszczenie i szukasz sprawdzonego rozwiązania. Farba lateksowa jest niezwykle prosta w użyciu, ponieważ zwykle już 1-2 warstwy wystarczają, aby uzyskać pożądany rezultat. Możesz ją wygodnie rozprowadzić na powierzchni ściany za pomocą dobrej jakości wałka malarskiego.

Farby lateksowe mają wiele cennych właściwości, dzięki którym są chętnie wykorzystywane do wykańczania modnych wnętrz. Łatwość aplikacji i unikalna formuła sprawiają, że emulsja precyzyjnie pokrywa nawet bardzo nierówne powierzchnie i wspaniale prezentuje się zarówno w sztucznym, jak i naturalnym oświetleniu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij