pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Zdrowie

Gdzie szukać pomocy psychologicznej w Warszawie?

Gdzie szukać pomocy psychologicznej w Warszawie?

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. W przypadku niepokojących objawów lub pogorszenia samopoczucia, warto skontaktować się ze specjalistą, który udzieli wsparcia i profesjonalnej pomocy. W artykule tym przedstawimy różne źródła, gdzie można znaleźć pomoc psychologiczną w Warszawie.

Poradnie zdrowia psychicznego

Skontaktowanie się z poradnią zdrowia psychicznego jest jednym z pierwszych kroków do uzyskania pomocy. Poradnie te oferują różne rodzaje wsparcia, w tym porady diagnostyczne lekarzy psychiatrów, psychologów oraz możliwość skorzystania z terapii.

Jak skontaktować się z poradnią?

Aby skontaktować się z poradnią zdrowia psychicznego dla dorosłych lub dzieci i młodzieży w Warszawie, można skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia znajduje się lista placówek udzielających świadczeń w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Po wybraniu interesującego województwa i wpisaniu nazwy produktu kontraktowanego, czyli „świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne”, można znaleźć telefon do poradni w danej okolicy.

Co oferują poradnie zdrowia psychicznego?

Poradnie zdrowia psychicznego udzielają wsparcia w formie porad diagnostycznych, terapii psychologicznej oraz farmakoterapii. Lekarz psychiatra może przepisać odpowiednie leki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto, poradnie oferują możliwość skorzystania z porady psychologicznej lub sesji psychoterapeutycznej, które mogą być prowadzone również za pomocą technologii teleinformatycznych.

Telefony zaufania

W przypadku nagłej potrzeby wsparcia psychicznego, można skorzystać z telefonów zaufania, które działają przez całą dobę. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji emocjonalnej czy będące świadkami przemocy w rodzinie mogą skontaktować się z ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Podobnie, osoby uzależnione od narkotyków czy z uzależnieniami behawioralnymi mogą skorzystać z dedykowanych telefonów zaufania, takich jak Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki czy Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Dla dzieci i młodzieży istnieje Telefon Zaufania, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Numer telefonu to 116 111, a linia jest czynna przez całą dobę. Istnieje również Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który służy wsparciem dla dzieci w trudnych sytuacjach. Numer telefonu to 800 121 212 i linia jest czynna przez całą dobę.

Inicjatywy lokalne

Oprócz ogólnopolskich telefonów zaufania i poradni zdrowia psychicznego, istnieje wiele inicjatyw lokalnych, które oferują wsparcie psychologiczne w Warszawie. Jednym z przykładów jest Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Warszawie Bielany oraz Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie Bielany. Te centra oferują wsparcie psychologiczne mieszkańcom na obszarze swojego działania.

Gabinety specjalistów

Pomocy psychologicznej w Warszawie udziela także Monika Hołub. To doświadczony psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk i specjalista terapii uzależnień, oferujący kompleksową pomoc psychologiczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjentów. Skupia się na holistycznym podejściu, łącząc różnorodne techniki terapeutyczne. Tworzy bezpieczne przestrzenie terapeutyczne, zarówno w Warszawie, jak i online, wspierając osoby w kryzysie, pomagając im odzyskać równowagę psychiczną i rozwijać nowe umiejętności radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Więcej informacji i możliwość umówienia się na wizytę bez wychodzenia z domu dostępne są na tej stronie: https://dobry-psycholog.com/oferta/pomoc-psychologiczna/ 

Podsumowanie

W artykule przedstawiliśmy różne źródła, gdzie można znaleźć pomoc psychologiczną w Warszawie. Poradnie zdrowia psychicznego, telefony zaufania, prywatne gabinety oraz inicjatywy lokalne są dostępne dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. Nie wahaj się skorzystać z tych źródeł, gdy odczuwasz niepokój lub potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, dlatego warto szukać pomocy i wsparcia, gdy tego potrzebujemy.

Udostępnij