pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Ile drewna potrzeba na budowę domu szkieletowego o powierzchni 70m2?

Ile drewna potrzeba na budowę domu szkieletowego o powierzchni 70m2?

Budowa domu drewnianego to inwestycja, która łączy w sobie realizację najnowszych trendów, dbałość o kwestie ekologii oraz relatywnie niskie koszty. Dom szkieletowy o powierzchni 70m2 to wybór wielu osób ceniących sobie komfort oraz szybkość realizacji projektu. Kluczowym aspektem tego typu budowy jest odpowiednia ilość materiału drewnianego. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Ile drewna na dom szkieletowy 70m2 potrzeba? oraz Jakie elementy składają się na drewniany dom?

Co składa się na konstrukcję domu szkieletowego?

Ściany w domach szkieletowych są zbudowane z drewna. Jest to główny element nośny konstrukcji. Ramy szkieletowe są wypełniane izolacją termiczną oraz pokrywane panelami drewnianymi lub innymi materiałami wykończeniowymi. Podłogi w domach szkieletowych często są wykonane z desek podłogowych lub paneli drewnianych. To właśnie one w wielu wypadkach wieńczą dzieło.

Konstrukcja dachowa również opiera się na drewnianych belkach, które są pokrywane dachówką lub innym materiałem pokryciowym. Okna i drzwi w domach drewnianych są często wykonane także z drewna, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Taras, jeśli jest częścią projektu, zazwyczaj jest zbudowany z drewnianych desek, które są trwałe i estetyczne.

Ile drewna na dom szkieletowy 70m2?

Ile drewna na dom szkieletowy 70m2 potrzeba? Ilość drewna potrzebnego na budowę domu szkieletowego o tej powierzchni może się różnić w zależności od projektu oraz lokalnych przepisów budowlanych. Średnio, może to być w granicach 15-20 m³ drewna. Warto zwrócić się do lokalnego dostawcy materiałów budowlanych lub konsultanta budowlanego, aby uzyskać dokładniejszą kalkulację.

Najlepszym materiałem do budowy domu drewnianego jest drewno klejone warstwowo oraz drewna twarde, takie jak dąb czy jesion. Drewno klejone warstwowo jest wytrzymałe, stabilne wymiarowo i odporne na warunki atmosferyczne. Warto postawić na takie rozwiązanie, które oferowane jest między innymi firmę Castor.

Zalety budowy domu drewnianego

Budowa domu drewnianego oferuje wiele korzyści, takich jak: szybkość budowy, wyższa efektywność energetyczna oraz doskonała izolacja termiczna i akustyczna. Ponadto, drewno jest materiałem odnawialnym, co czyni takie domy ekologicznym wyborem.

Budowa domu szkieletowego o powierzchni 70m2 to projekt, który wymaga odpowiedniego planowania oraz znalezienia właściwego wykonawcy. Wybór wysokiej jakości drewna oraz dokładne rozplanowanie poszczególnych etapów budowy pozwoli na stworzenie trwałego         i komfortowego domu. Takie właśnie warunki oferuje Castor – producent domów drewnianych z wieloletnim doświadczeniem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij