pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Moda i uroda

Ile graftów potrzebuję do przeszczepu włosów?

Ile graftów potrzebuję do przeszczepu włosów?

Ile graftów będziesz potrzebować do przeszczepu włosów metodą FUE ? Nie jest to łatwe pytanie, ponieważ zależy od Twoich indywidualnych wymagań, a także od tego, na jakim etapie łysienia znajdują się Twoje włosy.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi „miejscem dawczym” i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych „miejscem biorczym”.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

  • Pobieranie mieszków włosowych
  • Otwarcie kanałów
  • Przeszczepianie mieszków włosowych

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Rodzaje wzorców wypadania włosów

Różne typy wzorców wypadania włosów mogą się różnić, ale osoby doświadczające łysienia typu męskiego zwykle mają tendencję do wypadania włosów w łatwy do zidentyfikowania wzór. Możesz rozpoznać różne etapy i wzorce wypadania włosów, korzystając z poniższej skali Norwood. 

przeszczep włosów

W skali od 1 do 7 system ten może określić aktualny postęp wypadania włosów, ułatwiając lekarzom postawienie dokładnej diagnozy i wyszukanie najbardziej odpowiednich opcji leczenia dla każdej osoby.

W jaki sposób Skala Norwood może pomóc przewidzieć, ile graftów możesz potrzebować do przeszczepu włosów

W przypadku łysienia typu męskiego wypadanie włosów zwykle przebiega zgodnie z przewidywalnym wzorem nakreślonym przez Skalę Norwooda. Wykres wskazuje typowe wzorce wypadania włosów, które są następujące:

  • Wzór „podkowy” zaczyna się od przerzedzania się włosów na skórze głowy i wokół skroni, co powoduje zauważalną utratę włosów na czubku głowy
  • Włosy zaczynają cofać się od linii włosów, tworząc kształt litery „M”, co powoduje dalsze odsuwanie linii włosów

Aby zrozumieć, czy pacjent odniesie korzyści z przeszczepu włosów, musi określić, ile graftów potrzebuje. Gdy pacjent rozpozna typ wzorca wypadania włosów, na który cierpi, może być w stanie określić liczbę graftów, których potrzebowałby przy zabiegu. Należy pamiętać, że wszelkie szacunki mają charakter spekulacyjny i zaleca się konsultację z lekarzem ds. przeszczepu włosów w celu dokładnej oceny.

Co to jest graft?

Graft zazwyczaj składa się z 1 do 4 korzeni włosów. Graft to mieszek włosowy (FU – follicular unit) razem z cebulkami oraz gruczołem łojowym. Grafty są pobierane pojedynczo ze skóry głowy metodą FUE, a następnie przeszczepiane w strefę łysiejącą. Specjalne urządzenie do przeszczepu włosów metodą FUE posiada ostrą końcówkę o średnicy od 0,35 do 1,0 mm – wydrążoną igłę. Średnica mikrosilnika jest dostosowana do wielkości włosów – jest indywidualnie dopasowywany do pacjenta. Nie powoduje to widocznych blizn.

Od czego zależy ilość przeszczepionych graftów w przeszczepie włosów?

Kolor włosów

Odkryto, że kolor włosów odgrywa ważną rolę w określaniu gęstości mieszków włosowych. Podczas gdy rude mają około 90 000 mieszków włosowych na skórze głowy, osoby z czarnym kolorem włosów mają około 108 000 mieszków włosowych na głowach, co może wzrosnąć do 140 000 u osób o brązowych i blond włosach.

Wiek

Typowa gęstość mieszków włosowych zmniejsza się wraz z wiekiem. W chwili urodzenia typowa gęstość pęcherzyków wynosi około 1135/cm2, ale w trzeciej dekadzie życia spadła do 615/cm2.

Indywidualne właściwości

Poszczególne czynniki, takie jak rozmiar skóry głowy, mogą wpływać na gęstość mieszków włosowych, ponieważ nie ma dwóch takich samych osób.

Kiedy weźmiesz pod uwagę wszystkie elementy, które składają się na określenie gęstości mieszków włosowych, zdasz sobie sprawę, że nie ma dokładnych rozwiązań na pytania typu „ile graftów potrzebuję do przeszczepu włosów?” 

Dlaczego warto wybrać przeszczep włosów w Turcji?

Turcja jest jednym z najsilniejszych krajów w branży przeszczepów włosów. Turcję, jak i Stambuł wyróżniają:

Zaawansowane techniki przeszczepu włosów

W Turcji specjaliści korzystają z technik przeszczepu włosów DHI lub FUE, które wyróżniają krótki czas rekonwalescencji, brak widocznych blizn i szybszy powrót do życia codziennego, jak i pracy, a ponadto podczas zabiegu nie stosuje się ostrzy chirurgicznych ani szwów.

Obie techniki przeszczepu włosów nie powodują infekcji. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, zatem pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeszczepu włosów. Metody te zapewniają bardziej naturalne efekty po transplantacji włosówi zwiększają pewność siebie.

Oszczędności kosztów przeszczepów włosów

Ceny przeszczepu włosów w Turcji są znacznie niższe w porównaniu do wielu krajów na całym świecie. Na przykład ceny za sam zabieg w USA wahają się od 3000 do 10500 euro, w Polsce od 4000 do 6000 euro, w Niemczech od 5000 do 7500 euro, w Czechach od 4000 do 8000 euro. Ceny przeszczepu włosów w Turcji wraz z całym pakietem hotelu, leków i kosmetyków, czy transferów z lotniska do kliniki i hotelu wahają się między 2499 euro do 3199 euro, przy jednoczesnej wysokiej jakości usług w klinice oraz wiedzy lekarzy i personelu, który przeprowadza zabieg przeszczepu włosów.

Atrakcje turystyczne, gościnność i lokalizacja

Znani ze swojej gościnności i hojności, Turcy przez lata przyjmowali wielu podróżników i turystów. Turcja oferuje niesamowite atrakcje i widoki turystyczne. Ponieważ Turcja jest geograficznie położona blisko krajów europejskich, bo na dwóch kontynentach — europejskim i azjatyckim, lot jest potencjalnie krótki, trwa tylko od 2 do 3 godzin. Dlatego dostęp do tego obszaru jest dla wielu osób łatwy. Duża część osób przyjeżdża do kraju na zabiegi chirurgiczne.

Specjaliści od transplantacji włosów

Istnieje duża liczba techników i lekarzy od przeszczepów włosów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swoich dziedzinach i mają dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii i technik leczenia. Ze względu na ogromne zainteresowanie zabiegami w Turcji personel medyczny wciąż się szkoli i szuka nowych rozwiązań.

Pakiety all inclusive

Ponieważ konkurencja w tym popularnym kraju przeszczepu włosów jest zacięta, pacjentom oferuje się wiele korzyści. Pacjenci mają zapewniony transport lotnisko-hotel, bilety lotnicze czy zakwaterowanie w dobrych hotelach. Kosmetyki oraz leki pozabiegowe, kapelusz ochronny przed słońcem, a także opaskę uciskową chroniącą przed obrzękiem. Wszystkie pakiety all inclusive są dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjentów.

Znajdź swojego lekarza przeszczepu włosów w Turcji

Meditravel, wiodąca firma w organizacji wyjazdów za granicę na operację plastyczne współpracuje z najlepszą kliniką w Stambule zajmującą się przeszczepami włosów. 

Meditravel gwarantuje, że:

  • Personel medyczny jest wykwalifikowany i wysoce doświadczony w przeszczepach włosów w Turcji,
  • Lekarze są członkami uznanego towarzystwa chirurgicznego,
  • Klinika spełnia wszystkie wymagane europejskie standardy i kryteria medyczne.

Skontaktuj się z firmą Meditravel, aby dowiedzieć się więcej o przeszczepie włosów w Stambule i skorzystaj z darmowej konsultacji online

Materiał partnera

Udostępnij