pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Jak zorganizować odśnieżanie w firmie?

Jak zorganizować odśnieżanie w firmie?

Mając na uwadze, iż intensywne opady śniegu są w stanie skutecznie sparaliżować niemalże każdy biznes, łatwo zrozumieć można, dlaczego warto się przygotować zawczasu. Odśnieżaniem dróg publicznych zajmują się najczęściej profesjonaliści, ale w przypadku prywatnych posesji, parkingów oraz chodników obowiązek ten spoczywa na barkach właścicieli albo zarządców nieruchomości. Zaniedbując temat taki jak odśnieżanie, trzeba liczyć się z koniecznością wypłacenia potencjalnie kosztownego odszkodowania oraz pokrycia kosztów procesu sądowego. Z tego też powodu zdecydowana większość przedsiębiorców korzysta w tym zakresie z usług doświadczonych fachowców. Jakie umiejętności i urządzenia potrzebne są do odśnieżania terenów firmy oraz posesji? Jak zabezpieczyć schody zewnętrzne przed oblodzeniem? Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu usługodawcy? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.

Jakie pojazdy i urządzenia niezbędne są w procesie takim jak zimowe utrzymanie dróg?

W kwestii takiej jak zimowe utrzymanie dróg zdecydowanie opłaca się postawić na nowoczesne maszyny oraz specjalistyczne pojazdy. Profesjonalne pługo-posypywarki i zamiatarki doskonale sprawdzają się w procesie mechanicznego odśnieżania dróg i parkingów. Warto zwrócić tu uwagę, iż w trakcie pracy są one w stanie automatycznie obsypać nawierzchnie odpowiednimi środkami (np. mieszanką soli i piasku lub uszorstniającymi preparatami chemicznymi itp.). Dzięki specjalistycznym narzędziom oraz umiejętnościom doświadczonych fachowców śnieg i lód w postaci sopli czy zasp można usunąć bezpiecznie nawet z najwyższego dachu. Ze względu, iż regularne odśnieżanie jest dosyć czasochłonnym i wymagającym specjalistycznego sprzętu procesem, bezwzględnie opłaca się je zlecić.

Profesjonalne usługi komunalne – na co należy zwrócić uwagę?

Przy dobieraniu usługodawcy, który w sezonie zimowym zajmie się mniej lub bardziej regularnym odśnieżaniem, warto zwrócić uwagę na to, z jakich rozwiązań korzysta. Nowoczesna flota pojazdów wyposażonych w kamery, GPS i zdalnie sterowany osprzęt to tylko niektóre z zalet, jakimi powinny charakteryzować się maszyny takie jak pługi, solarko-posypywarki czy zamiatarki. W Warszawie i wielu innych miastach usługi komunalne takie odśnieżanie czy wywóz śmieci i nieczystości z reguły opłaca się zlecić tej samej firmie.

Dlaczego warto zlecić odśnieżanie profesjonalistom?

Prowadzenie rentownego i opłacalnego biznesu jest niemalże niemożliwe, jeśli potencjalni klienci lub inwestorzy nie są w stanie dotrzeć do siedziby firmy. Zaśnieżony i oblodzony parking wpływa negatywnie na wizerunek przedsiębiorstwa bez względu na branże czy profil działalności. Z tego też powodu, zamiast samodzielnie odśnieżać ręcznie drogi dojazdowe, place oraz chodniki zdecydowanie lepiej postawić na wsparcie profesjonalistów. Żeby zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracowników, którzy na drodze do pracy pokonać muszą zimą schody, wystarczy wynająć skrzynkę na mieszankę piaskowo-solną.

Udostępnij