pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Nowe mieszkania od dewelopera z bardzo wysokim standardem

Nowe mieszkania od dewelopera z bardzo wysokim standardem

Zakup mieszkania poprzedzony jest dogłębną analizą rynku pierwotnego i wtórnego, która pomaga w znalezieniu idealnego miejsca spełniającego oczekiwania. Nowy dom ma być przestronny i komfortowy. Liczy się także właściwe nasłonecznienie. Warto wziąć pod uwagę oferty od deweloperów, które posiadają bardzo wysoki standard. Oto lista zalet mieszkań od deweloperów, które należy rozważyć, chcąc być pewnym zakupu dobrej nieruchomości.

Wiele lokali do wyboru

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie prosto od dewelopera można znaleźć na stronie https://www.domlublin.pl/. Przeglądając tam dostępną ofertę, można zauważyć, że jest ona bardzo szeroka, co umożliwia zakup lokalu mieszkalnego dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb. Szczególnie jeżeli ktoś bierze pod uwagę określone piętro, liczbę pokoi, dostępną powierzchnię, itd. Można także wybierać spośród ofert, które mogą mieć zapewniony widok na park lub inne miejsce, jeżeli takie będą oczekiwania inwestora. Każda chętna osoba ma do wyboru już istniejące mieszkania lub inwestycje, które są dopiero w trakcie realizacji.

Dowolność w zakresie wykończenia

Mieszkania od dewelopera dostępne są najczęściej w stanie surowym. Kupując lokal, nie ma możliwości wprowadzenia się od razu, ponieważ trzeba je przystosować do warunków mieszkalnych. Jest to zaleta tego typu inwestycji, ponieważ otrzymuje się pełną dowolność w zakresie wykończenia. Każda osoba ma prawo zdecydować o tym, jak zostaną wykończone podłogi, ściany, sufit. Podejmowanie takich decyzji ma ogromny wpływ na klimat, który będzie panował w domach. Jest to istotna kwestia, która będzie miała także wpływ na komfort psychiczny osób mieszkających w danym mieszkaniu. W ten sposób z wielką przyjemnością będzie powracało się do domu po trudach dnia codziennego. Do miejsca, gdzie zawsze można będzie wypocząć i się zrelaksować.

Na czym można skorzystać?

Dużo mówi się o tym, że mieszkania od dewelopera są droższe. Należy jednak mieć świadomość, że inwestorzy będą mieli okazję do tego, aby skorzystać z ulgi podatkowej. Obowiązuje ona tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostanie zakupione mieszkanie na rynku pierwotnym. W ten sposób nie trzeba będzie płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi aż 2% od wartości mieszkania. Jest to całkiem spora suma, którą będzie można przeznaczyć na wykonanie wymarzonej aranżacji i zakup sprzętu.

Inwestor może również skorzystać na gwarancji, którą zawsze udziela dewelopera. Oznacza ona to, że budujący zobowiązany jest do tego, aby oddać do użytkowania lokal w nienagannym stanie technicznym. Jeżeli podczas odbioru technicznego mieszkania zostaną wykazane jakieś usterki, deweloper będzie zobowiązany do tego, aby je usunąć. Okres rękojmi dla mieszkań z rynku pierwotnego wynosi aż 5 lat.

Co oferują nowe osiedla mieszkaniowe?

Przede wszystkim atrakcyjną infrastrukturę, która będzie w stanie wpłynąć na wygodę i komfort życia. Mowa tutaj m.in. o takich elementach jak windy, parkingi podziemne, miejsca postojowe przed blokiem, komórki lokatorskie przydzielone do każdego mieszkania, place zabaw dostępne tylko dla mieszkańców danego osiedla, itd. Deweloperzy dbają także o to, aby nowe osiedla postawić w miejscach, które są atrakcyjne pod względem komunikacyjnym. Tzn. istnieje łatwy dojazd do centrum miasta lub do innych dzielnic. Pod ręką znajdują się placówki edukacyjne różnego stopnia, placówki medyczne, tereny zielone i inne miejsca, które mogą poprawić codzienny komfort życia. W takich miejscach mieszkanie stanie się marzeniem dla wielu osób.

 Materiał zewnętrzny

Udostępnij