pro-design.com.pl

Blog z poradami domowymi, o ogrodzie i zdrowiu.

Dom

Zalety stelaży podtynkowych do misek WC – dlaczego warto w nie zainwestować?

Zalety stelaży podtynkowych do misek WC – dlaczego warto w nie zainwestować?

Stelaż podtynkowy to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko umożliwia prosty montaż toalety podwieszanej lub stojącej, ale także istotnie wpływa na aspekty estetyczne łazienki. Co więcej, może przyczynić się również do realnych oszczędności. W jaki sposób? Wystarczy postawić na wysoką jakość!

Więcej przestrzeni

Decydując się na stelaż z serii DUPLO ONE od Roca otrzymujesz solidną, kompaktową konstrukcję o niewielkich wymiarach instalacyjnych. Dzięki temu oszczędzasz przestrzeń w łazience, ukrywając dużą część komponentów toalety oraz zyskując dodatkowe miejsce bezpośrednio nad nią. Docenią to zwłaszcza właściciele niedużych łazienek, którym to rozwiązanie pozwoli wygospodarować przestrzeń na dodatkową półkę lub większą szafkę.

Stelaż podtynkowy to także produkt stworzony dla estetów. Wspomniane już ukrycie zbiornika i elementów montażowych otwiera nowe horyzonty aranżacji łazienki – zarówno małej, jak i dużej. Mowa tutaj nie tylko o lepszym wkomponowaniu toalety w otoczenie, ale także o możliwości wykorzystania przepierzeń, gdyż WC wcale nie musi stać przy ścianie. W ten sposób stworzysz stylową, funkcjonalną przestrzeń, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Korzystne dla domowników i środowiska

Jeśli starasz się ograniczyć zbędne wydatki, a stan środowiska naturalnego nie jest Ci obojętny, z pewnością docenisz możliwość wyboru kilku opcji spłukiwania oraz ogranicznik przepływu wody zabezpieczający przed wychlapywaniem. W ten sposób oszczędzasz – z jednej strony płacąc niższy rachunek, z drugiej unikając marnowania cennego zasobu, jakim jest woda.

Kontynuując wątek oszczędzania, warto wspomnieć o jakości materiałów. Wysoka trwałość konstrukcji sprawia, że stelaż od Roca to inwestycja na wiele lat. Dowodem na to jest gwarancja producenta – 10 lat na ramę i zbiornik oraz 5 lat na mechanizmy w zbiorniku. Solidność przekłada się również na bezpieczeństwo – stelaże podtynkowe wytrzymują obciążenia do 400 kg.

Ekonomia i szacunek do środowiska to nie wszystko – dla użytkownika liczy się przecież codzienny komfort. Instalacja produktów z serii DUPLO ONE jest szybka i prosta, a ich konstrukcja ułatwia dostęp do wnętrza zbiornika, pozwalając na wygodną konserwację. Szereg nowinek technicznych dodatkowo obniża poziom hałasu podczas napełniania zbiornika i spuszczania wody.

Stelaż podtynkowy dopasowany do Twoich potrzeb

W katalogu stelaży DUPLO ONE znajdziesz rozwiązania przeznaczone do instalacji toalet podwieszanych i stojących, pod lekką zabudową kartonowo-gipsową lub murowaną. Dostępny jest również model przeznaczony do WC z funkcją mycia oraz wolnostojący – przydatny tam, gdzie ściana może nie udźwignąć konstrukcji wraz z użytkownikiem.

Korzystając z stelaży DUPLO ONE zamontujesz każdą miskę podwieszaną o rozstawie śrub mocujących 180 lub 230 mm. Jeśli szukasz gotowej propozycji, składającej się z idealnie dopasowanych do siebie produktów – możesz skorzystać z oferty zestawów podtynkowych. Znajdziesz wśród nich podstawowy stelaż DUPLO ONE w komplecie z miskami z różnych kolekcji Roca. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie toalety zarówno do wnętrz klasycznych i nowoczesnych, niezależnie czy cenisz sobie minimalizm czy wyraziste formy.

Na zakończenie – wybierz odpowiedni przycisk

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej toalety w zabudowie jest przycisk spłukujący. W ofercie Roca znajduje się wiele ciekawych stylistycznie modeli, w uniwersalnych i modnych kolorach – od ponadczasowej bieli, przez szarość i chrom, po wyrazistą czerń. Najprostsze rozwiązanie to klasyczne przyciski mechaniczne złożone z dwóch klawiszy, umożliwiających wybór objętości spłukiwanej wody. Postęp technologiczny zawitał i tutaj, w postaci przycisków elektronicznych. Możliwość spłukiwania bezdotykowego przekłada się na istotny wzrost poziomu higieny w łazience, a brak ruchomych, wystających elementów ułatwia utrzymanie przycisków w czystości. W zależności od modelu możesz również liczyć na dodatkowe funkcje tj. wybór koloru podświetlenia, tymczasową blokadę spłukiwania lub automatyczne spłukiwanie odświeżające.

Udostępnij